Copacabana Praia
Copacabana Praia Rio de Janeiro er placeret i Copacabana område, inden for 5 minutters gåtur fra spisested Espaco Yaki.
Hotel ligger i nærheden af Bip Bip, omkring 550 meter fra Cantagalo metrostation. Gæsterne kan nå sådanne landemærker som Escondido på 5 minutters gågang. Du kan komme til General Osorio Park om få minutter i bil. Det nærmeste busstoppested er BRS 2 Djalma Ulrich, inden for kun 100 meter.
- Lokale seværdigheder
- Praia Vermelha3,8 km
- Lufthavne
- Santos Dumont Lufthavn12 km
- Togstationer
- Estação D Pedro II Central Station9 km
På hotellet
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
På værelset
- Wi-Fi på værelserne
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Santos Dumont fra Copacabana Praia hotel?
Der er en 5-km afstand mellem Santos Dumont og Copacabana Praia hotel. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra et Copacabana Praia hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra et Copacabana Praia hotel ved 10:00. - ❓
Hvad er afbestillingsreglerne i det Copacabana Praia hotel?
Gratis afbestilling gives til gæsterne på det Copacabana Praia hotel. For mere information, kontakt hotellets ledelse